محمود اعتضادی

رایانه - موسیقی - روانشناسی
 
بگو چی گوش میدی تا بگم کی هستی
ساعت ٧:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ امرداد ۱۳٩٠ : توسط : محمود اعتضادی جمع
حتما شنیده‌اید که بعضی‌ها می‌گویند راک گوش نکنید چون خشن می‌شوید! تاکنون تحقیقات بی‌شماری در مورد رابطه خشونت و برخی موسیقی‌ها به انجام رسیده است. طبق این تحقیقات موسیقی راک، رپ وتکنو معمولا متهم می‌شوند که سبب بروز رفتارهای خشونت‌آمیز در نوجوانان هستند. اما به گفته محققان آمریکایی آنچه که سبب بروز خشونت در پی گوش دادن به برخی موسیقی‌ها می‌شود، آهنگ نیست بلکه بار معنایی کلمات استفاده شده است. بار منفی کلمات گاهی می‌تواند سبب افزایش احساسات منفی و رفتارهای خشونت‌آمیز شود. کلمات حتی می‌تواند بر نوع نگاه به جامعه نیز تاثیر بگذارد. این موضوع به ویژه وقتی در یک موسیقی از کلمات رکیک استفاده می‌شود، پررنگ‌‌تر است...
در سال 2003 تحقیقات وسیعی در آمریکا انجام شد که رابطه میان هر نوع شخصیت و تمایل آن به گوش دادن به نوعی موسیقی را روشن می‌کرد. در این تحقیق پژوهشگران 3500 دانشجو را زیر نظر گرفتند و آنها را برحسب علاقه‌شان به نوعی موسیقی به 4 دسته تقسیم کردند:
1 موسیقی کلاسیک، جاز، بلوز و فولک
علاقه‌مندان به این دسته موسیقی‌ها انسان‌هایی باهوش، از نظر سیاسی آزاد و به دنبال تجربیات تازه‌اند.
2 موسیقی راک، آلترناتیو و هوی‌متال
علاقه‌مندان به این موسیقی، کنجکاو، باهوش، فعال از نظر فیزیکی و بدون علاقه به مسایل سیاسی‌اند.
3 موسیقی پاپ، موسیقی ملایم و موزیک فیلم‌ها
علاقه‌مندان به این موسیقی خیلی کنجکاو نیستند. بیشتر جنبه احتیاط را می‌گیرند و در سیاست محافظه‌کارند.
4 موسیقی رپ، سول و فانک
علاقه‌مندان به این نوع از موسیقی‌ها از نظر اجتماعی باز هستند و روابط عمومی خوبی دارند. دلنشین‌ هستند و به دنبال ریاست نیستند.
البته باید به این نکته توجه داشت که نتایج این تحقیق به این معنی نیست که شخصیت همیشه تحت تاثیر موسیقی است یا برعکس. لازم است بدانید مردم به دو دسته تقسیم می‌شوند: گروهی که این فرمول برای آنها صادق است و گروهی که بیشتر نوجوانان در آن جای می‌گیرند و از موسیقی به عنوان یک ویترین و وسیله استفاده می‌کنند و توسط آن می‌خواهند خود را آن گونه که می‌خواهند باشند به مردم نشان دهند.
منبع: Linternautes
هفته نامه سلامت 88.4.13

 
هنر و آرامش
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ امرداد ۱۳٩٠ : توسط : محمود اعتضادی جمع

پرداختن به هنر، انسان را آرام می‌کند. گرفتن قلم‌مو در دست، نوشتن افکار و احساس‌ها بر روی کاغذ، سرودن شعر یا نواختن قطعه‌ای موسیقی، تجربه‌ای بی‌نظیر است. صرف‌نظر از کاری که دارید و وظایفی که به عهده گرفته‌اید، هنری بیاموزید. حتی هفته‌ای دو یا سه ساعت هم که شده در جهت هنر مورد علاقهٔ خود، فعالیت کنید. 
برای آموختن نقاشی، موسیقی، شعر، داستان و نمایش، سن و سال مهم نیست، بلکه علاقه اهمیت دارد.


 
دسترسی سریع به Task Manager در ویندوز 7
ساعت ٧:۱۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۸ امرداد ۱۳٩٠ : توسط : محمود اعتضادی جمع

با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+Esc، مستقیماً Task Manager را باز کنید.


 
آیا شما پسورد ID خود را فراموش کرده‎اید؟
ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱ امرداد ۱۳٩٠ : توسط : محمود اعتضادی جمع

اگر شما پسورد ID خود را فراموش کرده اید و یا به این نتیجه رسیده اید که فرد دیگری آنرا تغییر داده است و فکر می کنید دیگر نمی توانید از آن ایمیل استفاده کنید هرگز نگران نباشید زیرا :

شما به سادگی می توانید پسورد جدیدی رابرای ایمیل خود از YAHOO در خواست کنید.
پس برای درخواست پسورد جدید ایمیل همراه با ما مراحل زیر را دنبال کنید .

1) فرض می کنیم ایمیل SetarehSorkh_Test همان ایمیلی است که پسورد آن را فراموش کرده ایم. پس به برای در خواست پسورد جدید مطابق شکل به صفحه یاهو میل(Yahoo! Mail) مراجعه کرده و در قسمت پایین صفحه سمت راست بر روی گزینه Forgot your password کلیک کنید.
حال باید اطلاعاتی که در زمان ثبت ایمیل در اختیار یاهو قرار دادید را بار دیگر وارد کنید (این اطلاعات شامل سال تولد و زیپ کد و کشور می باشد) این اطلاعات را همواره به خاطر بسپارید و هرگز آنرا در اختیار فرد دیگری قرار ندهید. یکی از ساده ترین راه دزدی ID از افراد تازه کار تغییر پسورد ID یادشده توسط کسی است که ID توسط وی ساخته شده و به این اطلاعات دسترسی دارد پس در حفظ آن بکوشید.

3) حال مطابق شکل ID خود را که پسورد آن را فراموش کرده اید در این محل بنویسید. و گزینه Get New Password را کلیک کنید تا به صفحه جدیدی بروید.
5) در صورت دادن پاسخ صحیح یاهو پسورد جدید دیگری را مطابق شکل زیر در اختیار شما قرار می دهد .که از این به بعد پسورد شما همین پسورد جدید است.
FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT="
از آنجائیکه به خاطر سپردن پسورد پیشنهادی چندان راحت نیست بهتر است بلافاصله آنرا تعویض نمائید که آموزش اینکار در مباحث پیش مطرح شده بود.

از این روش میتوانید برای پس گرفتن ID دزدیده شده خود از هکرهای تازه کار استفاده نمائید .