محمود اعتضادی

رایانه - موسیقی - روانشناسی
 
بالا بردن عمر لپ‌تاپ
ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٧ مهر ۱۳٩۱ : توسط : محمود اعتضادی جمع

بالا بردن عمر لپ‌تاپ و باطری آن با رعایت چند نکته ساده:

  • تنظیم میزان روشنایی
  • استفاده مکرر و کامل از باطری (یعنی کاملا تخلیه و  مجدد شارژ کامل شود)
  • خنک نگهداشتن
  • پوشش مناسب

 تنظیم میزان روشنایی هم برای باتری لپ‌تاپ ‌و هم برای خود لپ‌تاپ بسیار مفید است.

باتری‌های لپ‌تاپ عمدتاً بر این اساس ساخته می‌شوند که جدا از برق باشند، افراد زیادی از لپ‌تاپ‌شان به عنوان دستگاه اصلی در دفتر یا خانه استفاده می‌کنند و عموماً در تمام مدتی که مشغول کار با دستگاه هستند، سیم برق به این دستگاه وصل است بهتر است در مدت استفاده این سیم به دستگاه وصل نباشد و باتری به طور نرمال بر اثر استفاده خالی شود و دوباره دستگاه را به پریز بزنید و شارژ کنید. این کار از پیری زودرس باتری جلوگیری می‌کند.

استفاده سنگین و طولانی مدت به هنگام شارژ گذاشتن  برای سیستم مضر است، این کار به راحتی می‌تواند عمر دستگاه را کم کند، چرا که کلاً هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای زیاد مشکل خواهد داشت.

لپ‌تاپ قابلیت حمل بسیاری دارد، در همین راستا توصیه می‌شود حتماً از پوششی مثل کیف برای لپ‌تاپ استفاده شود مخصوصاً زمانی که کاربر با آن کار نمی‌کند بهتر است آن را درون کیف بگذارید و همچنین باید گفت که لپ‌تاپ باید در مکانی نگهداری شود که هوا جریان دارد و دمای مناسب و فاقد گرد و غبار باشد، چرا که گرد و غبار به سرعت می‌تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد کند. رعایت این نکات در کنار هم می‌تواند افزایش عمر لپ‌تاپ را به دنبال داشته باشد.


 
چقدر از عمرتان باقیمانده؟
ساعت ۸:٠٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ مهر ۱۳٩۱ : توسط : محمود اعتضادی جمع

پنج پشیمانی عمده در لحظه مرگ

 پرستاری در یکی از بیمارستان‌های استرالیا که ویژه نگهداری از بیماران در شرف مرگ بوده، بر اساس گفته‌های بیماران در آخرین لحظات عمر، عمده‌ترین موارد پشیمانی و حسرت آنان را جمع آوری و دسته‌بندی کرده است.


ای کاش شهامت داشتم زندگی خود را به شکلی سپری کنم که حقیقتا دوست داشتم؛ و نه به شیوه‌ای که دیگران از من انتظار داشتند.

این موضوع، یکی از عمده‌ترین موارد پشیمانی درمیان اکثر افراد بوده است. وقتی که لحظات پایانی زندگی فرا می‌رسد، بسیاری از افراد به‌روشنی درمی‌یابند که بخش عمده‌ای از آمال و آرزوهای خود را عملی نکرده‌اند. آنها درمی‌یابند که دلیل مرگ آنها تا حد زیادی به تصمیم‌هایی که در طول زندگی گرفته‌اند بستگی داشته است. سلامت شاید بزرگ‌ترین منبع آزادی و آزادی انتخاب است؛ و معمولا افراد تا زمانی که زندگی آنها به خطر نیفتاده قدر این نعمت را نمی‌دانند.


ای کاش این‌قدر سخت و طولانی کار نکرده بودم.

معمولا بیماران مرد از این نکته شکایت داشتند. آنها دوران کودکی فرزندان و همدهمی با همسر خود را به خاطر ساعات کار طولانی از دست داده بودند. ولی در مورد نسل قدیم که درصد کمتری از زنان شاغل بوده‌اند این موضوع کمتر در میان بیماران زن رایج بود. تمام مردانی که در بستر مرگ با آنها صحبت شده، از سپری کردن ساعات و روزهای طولانی در محیط کار پشیمان بودند.


ای کاش شهامت بیان احساسات خودم را داشتم.

بسیاری از افراد درمقاطع مختلف زندگی و یا در شرایط گوناگون، برای حفظ مناسبات مسالمت‌آمیز با دیگران از بیان صریح احساسات خود طفره می‌روند. به همین خاطر زندگی آنها از آن چیزی که واقعا باید باشد فاصله می‌گیرد و یا آنها هیچگاه آن کسی نخواهند شد که آرزو و یا توانایی آن را داشته‌اند. بسیاری از افراد تحت تاثیر تلخکامی و یا ناکامی‌های ناشی از مماشات با دیگران و محیط، به بیماری‌های جدی مبتلا می‌شوند.


ای کاش تماسم را با دوستانم حفظ کرده بودم.

خیلی از افراد تا لحظات پایانی عمر قدر دوستان خوب و یا ارزش حفظ تماس با دوستان قدیمی را نمی‌دانند؛ و معمولا در فرصت کوتاه قبل از مرگ امکان جست‌وجو و پیدا کردن این دوستان قدیمی فراهم نیست. بسیاری از افراد چنان در زندگی خود غرق می‌شوند که به سادگی تماس با دوستان را فراموش و یا کلا حذف می‌کنند. بسیاری در لحظات پایان عمر خود از این‌که برای دوستی و روابط خود ارزش کافی قائل نبوده‌اند دچار پشیمانی می‌شوند.


ای کاش به خودم اجازه می‌دادم که شاد‌تر باشم.

این مورد از پشیمانی در کمال تعجب بسیار عمومیت دارد. بسیاری از افراد تا لحظات پایانی عمر خود متوجه نشده بودند که شاد بودن در حقیقت یک انتخاب است. بسیاری سالیان عمر خود را با تکرار عادات و الگوهای همیشگی زندگی خود طی کرده بودند. بسیاری به‌اصطلاح «آرامش» ناشی از تکرار الگو و عادات همیشگی را بر تغییر ترجیح داده بودند. و این هراس از تغییر، هم جنبه‌های فیزیکی و هم جنبه‌های احساسی و عاطفی زندگی را شامل می‌شود.


 
سرگذشت یک صندلی به قلم: داوود اعتضادی
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ مهر ۱۳٩۱ : توسط : محمود اعتضادی جمع
 
کارت حافظه ۲۵۶ گیگابایتی
ساعت ٧:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ مهر ۱۳٩۱ : توسط : محمود اعتضادی جمع

گاهی اوقات فناوری آنقدر سریع پیشرفت می کند که نمی توانیم به چشم هایمان اعتماد کنیم. این حافظه ۲۵۶ گیگابایتی اس دی هم جزو چیزهایی است که این حس را در ما به وجود می آورد.

شرکت لکسار تا چند روز دیگر نخستین کارت حافظه ۲۵۶ گیگابایتی اش را وارد بازار می کند تا عکاس ها و فیلم برداران بتوانند با خیال راحت به ثبت دیجیتالی کارهایشان بپردازند.

این حافظه که از نوع SDXC است سرعت بالایی هم دارد. سرعت خواندن اطلاعات معادل ۶۰ مگابایت در ثانیه است. البته به خاطر ظرفیت فوق العاده بالای این کارت، برای کپی کردن تمام اطلاعات از روی آن به ۸۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

این کارت حافظه از اواخر مهرماه با قیمت ۹۰۰ دلار وارد بازار خواهد شد. فعلا بسیار گران است اما می دانید که با گذشت زمان قیمت اش کاهش چشمگیری خواهد داشت.

جالب است بدانید که هنوز جای زیادی برای رشد این فناوری وجود دارد. شرکت سازنده می گوید حافظه های SDXC می توانند تا ۲ ترابایت اطلاعات را در خودشان ذخیره کنند و فقط به زمان نیاز است تا به آنجا برسیم. تازه بعد از آن هم روش های جدید تری از راه می رسند و ماجرا ادامه دارد...

منبع: نارنجی


 
پایان عصر رایانه شخصی
ساعت ٧:٠٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢ مهر ۱۳٩۱ : توسط : محمود اعتضادی جمع

بررسی تازه یک موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد، استفاده از رایانه شخصی رومیزی در جهان به پایان خود نزدیک می‌شود. بررسی جدید موسسه IHS iSuppli نشان می‌دهد در سه ماه دوم سال ۲۰۱۲ کمتر از ۵۰ درصد از بازار تراشه‌های DRAM در جهان مربوط به رایانه شخصی بوده است.

این نخستین بار در طول تاریخ است که کمتر از ۵۰ درصد از این تراشه‌ها برای استفاده در رایانه شخصی خریداری شده‌اند. تحلیل‌گران با بررسی نتایج به دست آمده از این تحقیق چنین نتیجه گرفته‌اند که شمارش معکوس برای پایان استفاده از رایانه شخصی آغاز شده است.

سهم رایانه شخصی از این بازار در سه ماه اول سال ۲۰۱۲ برابر با ۵۰٫۲ درصد بوده که در سه ماه دوم این سال به ۴۹ درصد کاهش یافته است. کارشناسان، افزایش مداوم سهم گوشی‌ تلفن همراه هوشمند و تبلت‌ها از این بازار را نشانه‌ای می‌دانند که موید تحلیل یاد شده است.

 منبع: IRITN