محمود اعتضادی

رایانه - موسیقی - روانشناسی
 
نجات گوشی همراه خیس
ساعت ٦:٠٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٢ : توسط : محمود اعتضادی جمع

اگر گوشی همراه به هر دلیل خیس شد، هر چه سریع‌تر  گوشی را از منبع رطوبت دور کنید تا احتمال خراب شدن آن کمتر می‌شود.

وقتی گوشی  از خطر دور شد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم‌کارت و هر تجهیزات دیگری که قابل برداشتن است، از گوشی جدا کنید. اگر باتری گوشی جدا می‌شود، آن را هم درآورید. با این کار از شوک الکتریکی جلوگیری می‌کنید.

گوشی و همه قطعات آن را با پارچه یا حوله تمیز خشک کنید. تا جایی که ممکن است از دستمال کاغذی استفاده نکنید، زیرا ممکن است در شکاف‌های گوشی گیر کند و جلوی کار کردن آن را بگیرد.

از سشوار استفاده نکنید، چون ممکن است آب را بیشتر به داخل گوشی نفوذ دهد.

گوشی را یک شبانه روز در جایی گرم و خشک قرار دهید (مثلا نزدیک رادیاتور یا بخاری) یا آن را در یک کیسه برنج بگذارید یا دور آن حوله‌ای بپیچید تا رطوبت اضافی آن جذب شود.

وقتی همه این کارها را انجام دادید و گوشی خشک شد، اجزای گوشی را داخل آن قرار داده و امتحان کنید. اگر روشن شد، می‌توانید با آن کار کنید.

یادتان باشد اگر گوشی شما دوباره کار کرد، اطمینان حاصل کنید که از تمام اطلاعاتی که نیاز دارید و می‌خواهید نگه دارید نسخه پشتیبان تهیه کنید.


 
نوازش
ساعت ٥:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩٢ : توسط : محمود اعتضادی جمع

انسان در هر ارتباط متقابلی به دنبال کسب نوازش و توجه می‌گردد.

نوازش عبارت است از «توجه به حضور دیگری که ممکن است به صورت تماس جسمانی، نگاه و یا کلامی باشد و نیاز انسان به توجه و تأیید را ارضا می‌نماید.» در واقع نوازش، واحدی از توجه است که در فرد انگیزه ایجاد می‌کند.  نوازش چه مثبت و چه منفی مورد نیاز بشر است و اگر از آن محروم باشد احساس طرد‌شدگی به وجود می‌آید، به طوری که نوازش منفی به نوازش نشدن ترجیح داده می‌شود.


انواع نوازش
تبادل نوازش شکل‌های مختلفی دارد و میل به نوازش در هر فرد با دیگری اندکی متفاوت است. اما نیاز افراد به نوازش در تمام انسان‌ها وجود دارد. بعضی از افراد فعال‌تر و پرتوقع‌تر از دیگران می‌باشند و به هر حال برای رفع نیاز خود به نوازش به حمایت «والد» و یا نوازش‌های «کودک طبیعی» نیاز دارند. انواع گوناگون نیاز به نوازش و شیوه‌های مختلف آن وجود دارد. تنوع نیاز به نوازش و شیوه‌های مختلف ابراز آن در دنیا، احتمالاً از تفاوت در ثروت، آداب و رسوم فرهنگی و روش‌های والدانه ناشی می‌شود.

1ـ نوازش مثبت
نوازش مثبت، موجب رشد عواطف سالم فرد می‌شود و احساس مطبوعی را در فرد برمی‌انگیزد که از ارتباط صمیمانه سرچشمه می‌گردد.

نوازش منفی
نوازش منفی، احساس نامطلوبی در فرد به وجود می‌آورد مثل طرد شدن یا مورد کنایه قرار گرفتن که منجر به تحقیر شده و پیام تو «خوب نیستی» را به فرد القا می‌نماید.

برگرفته از:  shamisapsy.ir