محمود اعتضادی

رایانه - موسیقی - روانشناسی
 
مودم ۴G ‌
ساعت ٦:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ تیر ۱۳٩۳ : توسط : محمود اعتضادی جمع

شرکت سازنده تجهیزات شبکه EE برای اولین بار از مودم ۴G Wi-Fi‌ با نام Buzzard رونمایی کرد که می‌تواند به شیوه‌ای مناسب، شبکه موبایل ۴G و اینترنت را برای راننده و سرنشینان خودرو فراهم سازد.

 Buzzard

به گزارش سرویس سخت افزار پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از ماهنامه شبکه، به این مودم ده دستگاه همراه مانند تبلت، موبایل و نوت‌ بوک به طور همزمان متصل شده و از اینترنت اشتراک‌ شده استفاده می‌کنند.

با این محصول و از این پس خودروهای سرویس‌ دهنده مسافرتی امکان ارائه اینترنت در مسافت‌های طولانی و چند ساعته حتی در مناطق کوهستانی و بیابانی به مسافران خود را خواهند داشت.

به گفته Pippa Dunn؛ مدیر ارشد بازاریابی شرکت EE می‌گوید کار گفت‌وگو با تولیدکننده‌های خودرو برای پشتیبانی از این پروژه کاربردی در خودروها شروع شده و امیدوارند بتوانند در آینده‌ای نزدیک ارائه اینترنت ۴G را در انواع خودروها فراهم کنند.

هاب وای‌ فای Buzzard به صورت یک قوطی نوشابه به رنگ زرد طراحی و تولید شده و شکل آن به صورتی است که در جای فنجان کنسول خودروها به خوبی و بدون حرکت ثابت می‌گردد.

این مودم از ۲۸ ماه می با قیمت ۱۹ یورو برای دستگاه و ۱۰ یورو برای هزینه اشتراک ماهانه ارتباط اینترنتی در اختیار عموم قرار گرفته است. اگر کاربران برای خرید اشتراک یک ساله اینترنت اقدام نمایند می‌توانند مودم Buzzard را به صورت رایگان دریافت کنند.


 
چشم الکترونیک
ساعت ۳:٥٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳ تیر ۱۳٩۳ : توسط : محمود اعتضادی جمع

سرپرست تیم تحقیقاتی موسسه بینایی پاریس می گوید: نابینایانی که به این وسیله بینایی خود را باز می یابند حتی قادر به خواندن کلمات و نامه ها با سایز بزرگ اما در خط های محدود خواهند بود. در حال حاضر، پنج بیمار فرانسوی این شبکیه مصنوعی با قابلیت های محدود را دریافت کرده اند.

وی در ادامه می گوید: مسلما این نگاه جدید، همانند بینایی طبیعی و ذاتی انسان ها نخواهد بود اما مسلما بسیار بهتر از نابینایی و غوطه ور بودن در دنیای تاریکی هاست. سیستم های شبکیه مصنوعی چشم تا پیش از این در کشورهایی مانند امریکا و آلمان آزمایش شده بودند اما چشم مصنوعی جدید دنیای نابینایان را متحول خواهد کرد.

یکی از نابینایان فرانسوی که در این انستیتو بینایی خود را بازیافته می گوید: زندگیم بعد از دریافت این چشم الکترونیکی تغییر کرد.

این دستگاه در قالب یک عینک آفتابی بر روی چشم ها قرار می گیرد. این عینک آفتابی مجهز به پردازش، حسگر و دوربین های خاصی است که باعث تحریک سلول های عصبی چشمی شده تا قدرت بینایی را به فرد نابینا باز گردانند.

سرپرست این تیم تحقیقاتی در پایان گفت:این روش در افرادی پاسخ می دهد که بینایی خود را به دلایل طبیعی از دست داده اند نه افرادی که به طور مادر زادی نابینا هستند اما امیدواریم با پیشرفت و بررسی بیشتر بتوانیم تمام نابینایان را صرف نظر از دلیل بیماری درمان کنیم.

منبع: iritn