دیکشنری پاردیک

بعد از مدت ها تلاش یک دیکشنری کاملا ایرانی که میتواند جایگزین دیکشنری های معروف شود روانه بازار شده است.

از قابلیت های دیکشنری پاردیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد :
1- نصب انواع واژه نامه ها : پاردیک به شما امکان نصب واژه نامه های مشهوری مانند بابیلون ، آکسفورد ، لانگ من ، لاروس ، وبستر و حتی دانشنامه های معروفی همچون بریتانیکا را میدهد .
2- پیشنهاد کلمات : با استفاده از این قابلیت ، پس از تایپ چند حرف ابتدایی از کلمه مورد نظر ، لیستی از کلمات به شما نشان داده میشود تا بتوانید انتخاب دقیق تر و همچنین سریعتری داشته باشید . البته پیشنهاد کلمات بستگی به اولویت دیکشنری ها نیز دارد .
3- تلفظ انسانی : کلمات تایپ شده توسط شما قابلیت تلفظ به سه زبان انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی را دارا میباشند .
4- ترجمه کلمات با پشتیبانی از 75 زبان متفاوت .
5- قابلیت پیشرفته ترجمه متون به 64 زبان مختلف .
6- تکنولوژی کلیک : با استفاده از این تکنولوژی ، پاردیک قادر به شناسایی کلماتی که زیر نشانگر ماوس قرار دارند خواهد بود . پس از قرار دادن نشانگر ماوس روی کلمه مورد نظر کافیست کلید کنترل و راست کلیک را فشار دهید تا بلافاصله به معنای واژه مورد نظر دسترسی پیدا کنید .
7- ترجمه متون تنها با انتخاب متن مورد نظر : کافیست متن مورد نظر خود را انتخاب کرده و کلیدهای ترکیبی کنترل و اسپیس را بفشارید . همان لحظه پنجره کوچکی ظاهر شده و ترجمه متن انتخاب شده را به شما نشان خواهد داد .
8- مدیریت و ویرایش واژه نامه های نصب شده : در پاردیک شما این امکان را خواهید داشت تا به مدیریت ( حذف ، نصب و تغییر اولویت ) واژه نامه ها بپردازید . با استفاده از قابلیت ویرایش نیز میتوانید معنای واژه های موجود در یک واژه نامه را تغییر دهید .
9- بروزرسانی خودکار نرم افزار : به محض اینکه بروزرسانی جدیدی در کانال آپدیت پاردیک قرار بگیرد ، نرم افزار آنها را دریافت نموده و نصب میکند . این بروزرسانی ها به منظور بهبود نرم افزار ، تکنولوژی کلیک و همگون سازی بیشتر با نسخه های جدید مرورگرهای کروم و فایرفاکس ارائه میشوند .
10- دریافت اطلاعات از ویکیپدیا به هشت زبان : پس از جستجوی یک کلمه در پاردیک ، اطلاعات مربوط به آن از دانشنامه ویکیپدیا به هشت زبان فارسی ، انگلیسی ، ایتالیایی ، اسپانیایی ، فرانسوی ، آلمانی ، روسی و چینی استخراج خواهد شد .

/ 0 نظر / 2 بازدید