خدمات غیر مجاز موسیقی گوگل فردا راه‌اندازی می‌شود

گوگل در شرایطی خبر از راه اندازی سرویس موسیقی آنلاین خود از فردا داده که هنوز با شرکت‌های پخش کننده بزرگ موسیقی در این زمینه به طور کامل به توافق نرسیده است. 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، این سرویس که بر مبنای فناوری کلود راه اندازی شده به کاربران امکان می دهد تا موسیقی های مورد علاقه شان را نیز در یک فضای اختصاصی آپلود کنند تا بعدها در هر زمان و مکانی به آنها دسترسی داشته باشند. این قطعات موسیقی بر روی سرورهای اختصاصی شرکت گوگل ذخیره می شوند تا به راحتی در دسترس باشند.

برخی کارشناسان معتقدند اگر گوگل در این زمینه با شرکت های بزرگ پخش کننده موسیقی به توافق نهایی نرسد، ممکن است به علت نقض کپی رایت و حقوق مالکیت معنوی از سوی این شرکت ها تحت تعقیب قضایی و پیگرد قرار بگیرد.

گوگل از ماه مارس در حال تست و آزمایش این خدمات بوده و مذاکرات آن در یک سال اخیر برای جلب توافق چهار شرکت بزرگ توزیع و پخش موسیقی هنوز به نتیجه نرسیده است.

به هر حال این سرویس به طور آزمایشی و بدون دریافت مجوزهای لازم فردا راه اندازی می شود. پیش از این آمازون هم دست به اقدام مشابهی زد و برخی مشکلات حقوقی را برای خود به وجود آورد. اما در نهایت با شرکت های توزیع و پخش موسیقی به توافق رسید.

/ 0 نظر / 4 بازدید