پاورقی در Word

 

 

خط پاورقی هم مانند پاراگراف یک چینش چپ به راست یا راست به چپ دارد که قابل تغییر است. برای تغییر جهت نمایش خط پاورقی در ورد مراحل زیر را انجام دهید:

برای فعال شدن امکان تغییرات در تنظیمات حداقل باید یک پاورقی در متن خود داشته باشید. اگر در متن خود پاورقی ندارید از طریق کلید میانبر Ctrl+Alt+fیک پاورقی درج کنید. به یاد داشته باشید که اگر می‌خواهید علامت پاورقی در متن شما فارسی درج شود، قبل از درج پاورقی، صفحه کلید شما فارسی باشد(Fa) و اگر می‌خواهید علامت پاورقی به انگلیسی درج شود، صفحه کلید بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد (En).

برای نمایش تنظیمات پاورقی مراحل زیر را دنبال کنید:

View>Draf

References>Footnotes>Show Notes

 در قسمت پایین و درست زیر خط جدا کننده، از منوی بازشونده، گزینه Footnote Separator (= جدا کننده پاورقی‌) را انتخاب کنید. در اینجا یک خط در صفحه پایین نمایش داده می‌شود که همان خط جداکننده پاورقی است. شما می‌توانید این خط را پاک کنید یا به‌جای آن هر کارکتر دیگری که مایل هستید قرار دهید. مثلاً می‌توانید از علامت ستاره برای جداکردن پاورقی‌ها استفاده کنید. حتی می‌توانید با استفاده از کلید Ctrl+] و یا Ctrl+[ اندازه اونها رو تغییر بدهید.

۵. برای راست‌چین شدن خط پاورقی، کلید Ctrl+Rرا روی خط پاورقی بزنید. خط به سمت راست صفحه منتقل می‌شود.

شما حتی می‌توانید طول این خط را کم یا زیاد کنید.

هر زمان که فکر کردید اشتباهی رخ داده و می‌خواهید به تنظیمات ابتدایی برگردید، از کلید Resetاستفاده کنید.

در منوی بازشونده شما یک گزینه دیگر هم مشاهده می‌کنید و آن هم Footnote Continuation Separatorهست. این گزینه برای تنظیم خط جداکننده پاورقی‌هایی است که طولانی می‌شوند و به صفحات دیگر می‌روند و معمولاً برای نشان دادن اینکه این پاورقی از صفحه قبل منتقل شده، خط آن را به صورت کامل نمایش می‌دهند. همچنین شما می‌توانید در سطر بعد از خط ممتد، یک علامت فلش که نشان‌دهنده انتقال متن از صفحه قبل است، از منوی Insert>symbolدرج کنید.

 

/ 8 نظر / 301 بازدید
لاله

دستت درد نکنه خداد خیرت بده [گل]

مجید

آقا خدا خیرت بده . خیلی لازم داشتم اینو

محمد رضا

خوب بود خیلی به دردم خورد

حميده

دست شما درد نكنه خيلي به دردم خورد...

مرجان

خیلی خوب بود. واقعا لازم داشتم. خیلی ممنون.

بی نام

خدا خیرتان بده

بنده خدا

آقا زنده باااااااااااااااااااااااد .كلي كارم راه افتاد.

zari

مچکر آقا مرسی