بالا بردن عمر لپ‌تاپ

بالا بردن عمر لپ‌تاپ و باطری آن با رعایت چند نکته ساده:

  • تنظیم میزان روشنایی
  • استفاده مکرر و کامل از باطری (یعنی کاملا تخلیه و  مجدد شارژ کامل شود)
  • خنک نگهداشتن
  • پوشش مناسب

 تنظیم میزان روشنایی هم برای باتری لپ‌تاپ ‌و هم برای خود لپ‌تاپ بسیار مفید است.

باتری‌های لپ‌تاپ عمدتاً بر این اساس ساخته می‌شوند که جدا از برق باشند، افراد زیادی از لپ‌تاپ‌شان به عنوان دستگاه اصلی در دفتر یا خانه استفاده می‌کنند و عموماً در تمام مدتی که مشغول کار با دستگاه هستند، سیم برق به این دستگاه وصل است بهتر است در مدت استفاده این سیم به دستگاه وصل نباشد و باتری به طور نرمال بر اثر استفاده خالی شود و دوباره دستگاه را به پریز بزنید و شارژ کنید. این کار از پیری زودرس باتری جلوگیری می‌کند.

استفاده سنگین و طولانی مدت به هنگام شارژ گذاشتن  برای سیستم مضر است، این کار به راحتی می‌تواند عمر دستگاه را کم کند، چرا که کلاً هر نوع وسیله الکتریکی با گرمای زیاد مشکل خواهد داشت.

لپ‌تاپ قابلیت حمل بسیاری دارد، در همین راستا توصیه می‌شود حتماً از پوششی مثل کیف برای لپ‌تاپ استفاده شود مخصوصاً زمانی که کاربر با آن کار نمی‌کند بهتر است آن را درون کیف بگذارید و همچنین باید گفت که لپ‌تاپ باید در مکانی نگهداری شود که هوا جریان دارد و دمای مناسب و فاقد گرد و غبار باشد، چرا که گرد و غبار به سرعت می‌تواند جلوی تهویه مناسب را بگیرد و صدماتی جدی به دستگاه وارد کند. رعایت این نکات در کنار هم می‌تواند افزایش عمر لپ‌تاپ را به دنبال داشته باشد.

/ 0 نظر / 45 بازدید