ویندوز 7 یا XP

کاربران ویندوز به نسخه اکس پی علاقه ویژه ای دارند و هنوز بسیاری از این سیستم عامل استفاده می کنند. شاید باورتان نشود اما تا همین چند روز پیش تعداد کاربران ویندوز ایکس پی از تعداد کاربران ویندوز 7 بیشتر بود. اما سرانجام ویندوز 7 توانست رکورد کاربران بیشتر را با اختلافی بسیار جزیی بشکند.

در نمودار دایره ای بالا تعداد کاربران هر کدام از سیستم عامل ها را در جهان می بینید. ویندوز همچنان با قدرت بیش از ۹۱ درصد بازار را در اختیار دارد و سیستم عامل مک ۷ درصد را شامل می شود.

با ورود ویندوز 8 تحلیلگران معتقداند ویندوز 7 به زودی نقشی را به عهده می گیرد که طی چند سال گذشته ویندوز اکس پی به عهده داشت.

به یاد دارید وقتی ویندوز ویستا از راه رسید بیشتر کاربران روی ویندوز اکس پی باقی ماندند و حتی با رسیدن ویندوز 7 هم بسیاری ترجیح دادند همانجا بمانند.

فعلا خود شرکت مایکروسافت هم از استفاده از ویندوز ایکس پی توسط کاربران راضی نیست و تمام تلاش اش را می کند تا کاربران این سیستم عامل را حداقل به سوی ویندوز 7 ببرد.

شما فکر می کنید در ماه های آینده چقدر از کاربران، سراغ ویندوز 8 می روند و چه درصدی ترجیح می دهند روی ویندوز 7 باقی بمانند؟

/ 0 نظر / 130 بازدید